Najnowsze wpisy

Brązowy Lew dla DDB&tribal za projekt „Move Update” McDonald’s

Czytaj dalej

Na tegorocznym festiwalu Cannes Lions 2015, DDB&tribal zdobyło Brązowego Lwa w kategorii Mobile za projekt „Move Update” zrealizowany dla McDonald’s Polska. Jest to jedna z dwóch nagród przypadających polskim agencjom w trakcie tegorocznego festiwalu. Do tegorocznego festiwalu Cannes Lions agencje z Polski zgłosiły rekordową liczbę prac czyli aż 243 projekty, o 80% więcej niż przed rokiem,  zaś liczba zgłoszonych projektów z całego świata wynosi ponad 40 000.

Projekt „Move Update”dotyka poważnego problemu. Z danych wynika, że nastolatkowie spędzają aż 20 godzin tygodniowo grając w gry mobilne. Gwałtownie maleje liczba osób uprawiających sporty oraz pogarsza się stan zdrowia naszej społeczności. Co by było gdyby dowolna gra służyła jako sprzymierzeniec sportu i aktywności fizycznej? Jak może zmienić się życie po połączeniu aplikacji sportowych z grami mobilnymi?

„Nie możemy dziś mówić o dużej marce aktywnie działającej w biznesie, bez pojęcia odpowiedzialności społecznej” – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych w McDonald’s Polska.
„Move Update” to  projekt łączący świat gier mobilnych – jako głównego „pożeracza” czasu nastolatków – ze światem aktywności fizycznej. McDonald’s jako game developer (2forU: The Games,Wrap it!, Chikker Defense, Powrót Drwala,)  wykonał ważny krok ku zmianom w przemyśle gier mobilnych tworząc kod Move Update. Jest to pierwsze środowisko przetwarzające dane zebrane przez aplikacje sportowe takie jak Run Keeper, Fitbit i Strava na bonusy i punkty w grach mobilnych. Aby z niego skorzystać użytkownik musi jednym kliknięciem połączyć grę ze swoją sportową aplikacją. Po połączeniu im więcej będzie się ruszać, tym silniejszy, zwinniejszy i szybszy stanie się w grze. Trening w realu – wynik w grze.

DDB&tribal

Opublikowany Czerwiec 24, 2015 at 10:26am

Złoto w konkursie Facebook Awards dla DDB&tribal i projektu „#KISSaLOT – Świat pod jemiołą” dla PLL LOT.

Po raz pierwszy agencja z Polski doceniona w konkursie Facebook Awards.

Czytaj dalej